POLSKA OPERA KRÓLEWSKA W DRODZE

Opublikowano:

Szanowni Państwo,

w nowym sezonie artystycznym 2023/2024 Artyści Polskiej Opery Królewskiej kontynuują realizację programu OPERA W DRODZE. Upowszechnianie kultury wysokiej w różnych zakątkach Polski jest jednym z priorytetów naszej instytucji. W sobotę 2 września w Zielonej Górze zabrzmiał w wersji koncertowej STRASZNY DWÓR Stanisława Moniuszki. Wydarzenie zostało wpisane w kalendarz obchodów 160. rocznicy Powstania Styczniowego, a atmosfera polskości – tak silnie obecna w najpiękniejszych fragmentach Moniuszkowskiego dzieła żarliwie wykonywanych przez Solistów i Orkiestrę Polskiej Opery Królewskiej pod batutą Dawida Runtza – wypełniła niezwykłą przestrzeń Parku Książęcego Zatonie.

Natomiast 9 września nasi Soliści – Dorota Lachowicz oraz Leszek Świdziński – wraz z pianistką Dagmarą Dudzińską odwiedzili Muzeum Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu. Podczas koncertu zatytułowanego DWIE ZORZE zaprezentowali pełną różnorodnych emocji i nastrojów polską lirykę wokalną z XIX i początku XX wieku.

Cieszymy się, że już wkrótce nasi Artyści będą mieli okazję wystąpić w kolejnych miastach. Jeszcze w tym miesiącu na dziedzińcu zamkowym w Krasiczynie odbędzie się gala operowa GIOACCHINO ROSSINI – KRÓL OPERY KOMICZNEJ, a w radomskim kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego KONCERT MUZYKI DAWNEJ.