JUBILEUSZ OLGI PASIECZNIK

Opublikowano:

Olga Pasiecznik. Fot. Andrzej Świetlik

Szanowni Państwo, 

kilka dni temu uroczystym wykonaniem Mesjasza Georga Friedricha Haendla zainaugurowaliśmy III Festiwal Barokowy Polskiej Opery Królewskiej – Haendel. W najbliższych tygodniach odbędzie się szereg wyjątkowych spotkań z muzyką dawną. 

Szczególne wydarzenie odbędzie się 8 października w Teatrze Królewskim. Zabrzmi wówczas Haendlowska RODELINDA, a tytułową partię wykona OLGA PASIECZNIK. Bardzo miło nam Państwa poinformować, że w ten sposób świętować będziemy 30-lecie debiutu scenicznego Artystki. Przepiękny sopran naszej znakomitej solistki po raz pierwszy w teatralnych okolicznościach zabrzmiał jesienią 1993 roku podczas premiery Orfeusza Claudia Monteverdiego zrealizowanej w Warszawskiej Operze Kameralnej Stefana Sutkowskiego. Przez kolejne lata Artystka występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, wcielając się w postaci z dzieł Monteverdiego, Glucka, Haendla, Mozarta, Webera, Bizeta, Rossiniego, Verdiego, Pucciniego, Debussy’ego, Czajkowskiego oraz kompozytorów współczesnych. Z Polską Operą Królewską Olga Pasiecznik związana jest od początku istnienia instytucji. 

Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania tego szczególnego jubileuszu. Bilety na wydarzenie są jeszcze dostępne w zakładce REPERTUAR.