OPEROWY PIKNIK Z NIEPODLEGŁĄ

Opublikowano:

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. 2 maja od godziny 12.00 do 17.00 przy ul. Myśliwieckiej 1, czyli w miejscu, gdzie w przyszłości stanie nowy gmach naszej instytucji, odbędzie się Operowy Piknik z Niepodległą.

Podczas tego rodzinnego wydarzenia Artyści Polskiej Opery Królewskiej wykonają przepiękne utwory z narodowego repertuaru, a także słynne melodie kompozytorów z innych krajów. W pierwszej części, od 12.00 do 14.15, rozbrzmiewać będzie muzyka kameralna – pieśni z fortepianem autorstwa rodzimych mistrzów liryki wokalnej oraz słynne melodie m.in. Mozarta i Beethovena w aranżacjach na trio fletowe, kwartet skrzypcowy oraz kwartet smyczkowy.

Natomiast o godzinie 15.00, uroczystym wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego, rozpocznie się koncert polskiej muzyki operowej w wykonaniu Solistów i Orkiestry Polskiej Opery Królewskiej pod kierownictwem maestro Karola Szwecha.

Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych melomanów. W namiocie operowym będą czekać na nich różnego rodzaju zagadki i łamigłówki – oczywiście o tematyce operowej.

Do zobaczenia!