PIOTR CHWEDOROWICZ

Piotr Chwedorowicz

Bas. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof.Włodzimierza Zalewskiego. W ramach programu Leonardo da Vinci odbył staż w  Centrum Operowym w Wielkiej Brytanii. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Bernda Weikla, Kałudiego Kałudova, Ralfa Doringa, Andre Orłowicza.

W latach 2001-2003 był solistą Opery Bałtyckiej. Od 2003 roku kontynuował pracę artystyczną jako solista Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracował także z Teatrem Muzycznym Roma i Operetką w Warszawie, Operą Śląską w Bytomiu, Teatrem Studio w Warszawie, a także Teatrem Studyjnym i Teatrem Logos w Łodzi.

Z Operą Bałtycką i Warszawską Operą Kameralną odbył szereg zagranicznych tournée. Na scenach operowych kreował role m.in. w dziełach W. A. Mozarta (Sarastro i Kapłan w Czarodziejskim Flecie, Komandor w Don Giovannim, Osmin w Uprowadzeniu z Seraju, Bartolo w Weselu Figara), G. Pucciniego (Collin w Cyganerii, Angelotti w Tosce), G. Rossiniego (Don Basilio w Cyruliku sewilskim), G. Paisiella (Don Basilio w Cyruliku sewilskim), G. Bizeta (Zuniga w Carmen), C.M.Webera (Eremita w Wolnym Strzelcu) czy S. Moniuszki (Zbigniew w Strasznym Dworze).

Jest laureatem III nagrody w konkursie wokalnym wyższych szkół krajów naddunajskich w Baden (Austria). W dziedzinie kultury i sztuki współpracuje z licznymi instytucjami państwowymi. Za tę działalność otrzymał w 2016 roku Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jest solistą Polskiej Opery Królewskiej.